From The Mana World
Line 17: | Line 17: | ||
| align="center" | ??? | | align="center" | ??? | ||
| Maggot Slime 80%<br>Cactus Drink 15%<br>Bug Leg 80%<br>Cactus Potion 15%<br>Dagger 7%<br>Sharp Knife 1% | | Maggot Slime 80%<br>Cactus Drink 15%<br>Bug Leg 80%<br>Cactus Potion 15%<br>Dagger 7%<br>Sharp Knife 1% | ||
|- | |||
| align="center" | http://img72.echo.cx/img72/3383/scorpion3wa.gif | |||
| Scorpion | |||
| align="center" | 1003 | |||
| align="center" | 85 | |||
| align="center" | 7-10 | |||
| align="center" | ??? | |||
| Scorpion Stinger 70%<br>Candy 10%<br>Chocolate Bar 5%<br>Bug Leg 70% | |||
|- | |||
| align="center" | http://img275.echo.cx/img275/4739/greenslime8up.gif | |||
| Green Slime | |||
| align="center" | 1005 | |||
| align="center" | 322 | |||
| align="center" | 7-34 | |||
| align="center" | ??? | |||
| Cactus Potion 20%<br>Cake 10%<br>Cactus Drink 10%<br>Dagger 10%<br>Sharp Knife 19%<br>Coins Bag 1%<br>Milk 11% | |||
|- | |||
| align="center" | http://img264.echo.cx/img264/7048/giantmaggot6bi.gif | |||
| Giant Maggot | |||
| align="center" | 1006 | |||
| align="center" | 671 | |||
| align="center" | 22-49 | |||
| align="center" | ??? | |||
| Maggot Slime 75%<br>Coin Bag 1%<br>Casino Coin 1%<br>Cactus Potion 11%<br>Cactus Drink 11%<br>Bug Leg 75%<br>Cherry Cake 10%<br>Arrow 90% | |||
|- | |||
| align="center" | Chocolate Bar 5%<br>Cherry Cake 10% | |||
| Yellow Slime | |||
| align="center" | 1007 | |||
| align="center" | 795 | |||
| align="center" | 22-40 | |||
| align="center" | ??? | |||
| Chocolate Bar 5%<br>Cherry Cake 10% | |||
|- | |||
| align="center" | | |||
| | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | ??? | |||
| | |||
|- | |||
| align="center" | | |||
| | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | ??? | |||
| | |||
|- | |||
| align="center" | | |||
| | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | ??? | |||
| | |||
|- | |||
| align="center" | | |||
| | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | ??? | |||
| | |||
|- | |||
| align="center" | | |||
| | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | ??? | |||
| | |||
|} | |} |
Revision as of 02:45, 23 May 2005
Heres a list of monsters in the game:
Image | Name | ID | HP | Attack | Exp. Points | Dropped Items |
---|---|---|---|---|---|---|
http://img74.echo.cx/img74/4223/maggot2qf.gif | Maggot | 1002 | 50 | 7-10 | ??? | Maggot Slime 80% Cactus Drink 15% Bug Leg 80% Cactus Potion 15% Dagger 7% Sharp Knife 1% |
http://img72.echo.cx/img72/3383/scorpion3wa.gif | Scorpion | 1003 | 85 | 7-10 | ??? | Scorpion Stinger 70% Candy 10% Chocolate Bar 5% Bug Leg 70% |
http://img275.echo.cx/img275/4739/greenslime8up.gif | Green Slime | 1005 | 322 | 7-34 | ??? | Cactus Potion 20% Cake 10% Cactus Drink 10% Dagger 10% Sharp Knife 19% Coins Bag 1% Milk 11% |
http://img264.echo.cx/img264/7048/giantmaggot6bi.gif | Giant Maggot | 1006 | 671 | 22-49 | ??? | Maggot Slime 75% Coin Bag 1% Casino Coin 1% Cactus Potion 11% Cactus Drink 11% Bug Leg 75% Cherry Cake 10% Arrow 90% |
Chocolate Bar 5% Cherry Cake 10% |
Yellow Slime | 1007 | 795 | 22-40 | ??? | Chocolate Bar 5% Cherry Cake 10% |
??? | ||||||
??? | ||||||
??? | ||||||
??? | ||||||
??? |